Rrotullon bukë me vështirësi

Përbërësit:

- 500G miell të bardhë
- Uji 3DL
- 1 tl flokët pops
- 1 maja Päckli

Mix të gjithë përbërësit me njëri-tjetrin dhe gatuaj në një brumë të butë, le të mbetet brumë pak derisa ai të jetë rritur dy herë.
Knet the brumë përsëri dhe formojnë 10-12 rrotullon bukë.

Vendosni rrotullat e bukës në një letër pjekjeje të mbuluar me letër pjekjeje, mbuloni me një peshqir kuzhine, për pak 30 minuta, pastaj prerë me një thikë të mprehtë.

Tani ngrohni furrën në 200 ° gradë dhe pastaj piqni rrotullat e bukës +/- 15 minuta. Lidhu me një rrjet.

Lini një koment

Të gjitha komentet kontrollohen para botimit të tyre