Ëmbëlsirë

FG icon

Sku: 13611

CHF 9.80
Shuma:
sasi:

Përbërësit:

Sheqeri, dekstroza, aroma (kanellë, portokalli, vanillin) Rregullatori i acidit: acid citronik

 Vlerat mesatare ushqyese për 100g
 energji 1687KJ / 403KCAL
 I trashë 0,1g
 -> ges. Acidet yndyrore
<0,1g
 karbohidrate 98.8g
 -> sheqer i tij 98.8g
 Proteinë 0,0g
 Kripë 0,0g

Informacioni i produktit:

Mirë për erëza të ëmbla të të gjitha ushqimeve të bukura, të tilla si krem, ëmbëlsira, oriz oriz, crepes, manaferrat dhe shumë më tepër. Shumë imët në çaj dhe në mëngjes në qumësht.
Sekreti ynë janë vajrat natyrore thelbësore të cilat ne ngremë në sheqer, të koordinuar pikërisht pas "shijes së Krishtlindjeve", kështu që asgjë nuk mund të shkojë keq ose të hidhur.

Bregdeti i ëmbëlsirave përfundon ushqime të bukura të tilla si ëmbëlsira e mollës, omelets, oriz oriz apo edhe krem ​​dhe krem ​​punching në mënyrë të përkryer dhe është gjithashtu i përshtatshëm si enët e tilla të kthjellët.
Për më tepër, monedha e ëmbëlsirave i jep së bashku me verë të kuqe të nxehtë, verë të bardhë ose më të ëmbël një verë madhështore të mulled.

Aplikimi - Disa shembuj:

Në vend të sheqerit për të përjetuar shijen e mirë të vaniljes, kanellës, sheqerit dhe limoneve dhe portokalleve.

Për një filxhan verë të mulled të marrë 1/2 verë, 1/2 ujë 2 teaspoons Pallto ëmbëlsirash Për këtë, vetëm për të bërë dhe për të shijuar.

Pini të ftohtë, 3/4 verë të bardhë, të ngrohtë me 4 lugë çaji Pallto ëmbëlsirash Sezoni dhe pastaj rifreskoni, mbushni me 1/4 xhenxhefil ale dhe dekoroj me disa feta limoni dhe kube akulli dhe të shërbejë si të ftohtë të jetë e mundur -> Premtimi: Kjo aperitiv është e paharrueshme!

Ndeshje me:

Verë, manaferrat, krem, rafinimi i ëmbël, vjeshtës, erëz për ëmbëlsirë, ëmbëlsirat erëz dhe shumë më tepër.

Fertiliteti:

1 × 300g shpërndarës: përafërsisht 3.5 litra verë gjobë mulled
1 × 900g chübeli : rreth 11 litra verë mulled

Vip Set's

Mund të shijojë edhe