SalatGwürz

SKU: 13181

CHF 9.80
Shuma:
Menge:
Informacioni i produktit "Saladwusch 200G shpërndarës"

Wub Sallatë është një përzierje tipike për prodhimin e salcës së sallatës së përsosur Eriner.
Ajo vetëm ka shije me uthull dhe vaj të përzier ose gjithashtu të shkëlqyer me përbërës të tjerë si mustardë ose kos.
Përveç kësaj, tela sallatë jep, për shembull, me quark, crème fraîche ose salcë kosi një salcë gjobë dip

Aplikacion:
Për salcën e përsosur të sallatës: sezoni i uthullit me sallatë Wub (për dl rreth 1 lugë çaji) mirë, pastaj vaji i zgjedhjes suaj për të nxitur.

Zutaten:

Gewürze & Kräuter (Knoblauch, Zwiebeln, Schnittlauch, Liebstöckel, Petersilie, Paprika) unjodiertes Speisesalz, Mononatriumglutamat, Maltodextrin, Gemüse (Lauch, Sellerie)

 Durchschnittliche Nährwerte pro 100g
 Energie 926KJ / 221kcal
 Fett 2.2g
 -> davon ges. Fettsäuren  1.1g
 Kohlenhydrate    37.7g
 -> davon Zucker      23.0g
 Eiweiss        12.0g
 Salz  40.7g

Vip Set's

Könnte Dir auch schmecken

Zuletzt angeschaut