Vezë të mbushura

Përbërësit:

- 6 vezë, gatuar fort
- 2 mustardë tl
- 3 lugë gjelle salcë kosi
- bimë të freskëta, copëtuar imët
- 4 lugë natyrën e freskët të djathit
- 1 majë e härdöpflückwüß
- 1 pincë e papëve Schtikhuus

Zhvishem vezët dhe përgjysmoni gjatësinë pas gjatësisë.
Hiqni me kujdes yardterin (më të mirë me një lugë) dhe futni një pjatë supë.

Tani përzierje eidgotter me salcë kosi, mustardë dhe djathë krem ​​në një turmë të bukur dhe sezonin mirë me erëza.
Crème tani është e mbushur në një qese llak, e mbushur me një grommet të trashë dhe holdings bosh të zbrazët përsëri.
Bimët janë dhënë si një dekoratë mbi vezët.

Natyrisht, bimët mund të priten individualisht ose të dekorojnë kreshtën me fruta, arra të salmonit ose përbërësve të tjerë.

Lini një koment

Të gjitha komentet kontrollohen para botimit të tyre