Kürbis Kartoffelstock

Kungull patate shkop

Përbërësit: - 1kg patate në mënyrë të vendosur- 700g butternusbris- 3 lugë gjelle gjalpë- schtechuususpfäfer- Härdöpflwürz- Muscat Peel patate dhe...

Mehr lesen
Partybrot gefüllt

Bukë e mbushur

Përbërësit: - 1 Baguette Frischback- 1 djathë krem- 100G Cube Bacon- Bimët e freskëta, të copëtuara- 3 el crème fraiche- Härdöpflwürz- schtechuus...

Mehr lesen
Fonduewähe

Fondue

Përbërësit: - 1 cake brumë raund- 400g fondue- 1 mollë e integruar- Chäsgwürz- Muscat Derdhur:- gjysma 1dl- 1dl ëmbël më shumë- 2 vezë Vendoseni b...

Mehr lesen
Olivenbrot mit Oregano

Bukë ulliri me origano

Përbërësit: - miell 500g- 3 ujë dl- 1 qese me maja të thata- 4 lugë pizza / makarona shalë- 2 lugë vaj ulliri- ullinjtë e thurur dhe të përgjysmua...

Mehr lesen
Ofenkartoffeln

patate të pjekura

Përbërësit: - 1 kg patate në mënyrë të vendosur- 2 lugë vaj ulliri- 5 stile rozmarike- Härdöpflwürz- Dokumentet Schteekhuus Lani patatet dhe lagni...

Mehr lesen
Tomaten Salsa

Tomato salsa

Përbërësit: - 3 domate rubbed- 1 qepë të copëtuar- Härdöpflwürz- Dokumentet Schteekhuus- Vaj ulliri- Peperoncini Nxehni vajin në një tigan dhe je...

Mehr lesen
Knoblauch Dippsauce

Salcë hudhër dipp

Përbërësit: - 1 filxhan crème fraiche- ½ lugë çaji hudhër ngrirë-tharë- Härdöpflwürz- 1 filxhan Quark Lean (250g)- Bimët e freskëta Mix Crème Fraî...

Mehr lesen
Pesto Rosso

pesto rosso

Përbërësit: - 300g domate të thata- 2 karafil hudhër- 40g arra pishe- 80G parmezan- 120ml vaj ulliri- Dokumentet Schteekhuus- Härdöpflwürz Pritin...

Mehr lesen
Gefüllte Eier

Vezë të mbushura

Përbërësit: - 6 vezë, gatuar fort- 2 mustardë tl- 3 lugë gjelle salcë kosi- bimë të freskëta, copëtuar imët- 4 lugë natyrën e freskët të djathit- ...

Mehr lesen
Früchte Bowle

Bowl frutash

Përbërësit: - 1 pjepër- 300g luleshtrydhe- 3 mollë- 300G Blackberries- 1.5 shishe me vodka të kuqe- 1.5 shishe minerale me dioksid karboni- 1.5 sh...

Mehr lesen
Stedy ChäsChüechli

Stedy Chäschüechli

Përbërësit: - 1 brumë tortë, drejtkëndëshe- 1 përzierje e qumështit- Härdöpflwürz- Dokumentet Schteekhuus- Chäsgwürz- Aluormli, rreth 9 cm diametë...

Mehr lesen

Shop now

You can use this element to add a quote, content...