Flammkuchenbrötchen

Bun

Përbërësit: - 6 feta bukë- 150G Bacon Cube- 2 qepë pranverë- 1 crème fraiche- Dokumentet Schteekhuus- Härdöpflwürz Pritini qepët e pranverës në u...

Lexo më shumë
Ofenpoulet

Shpendët e furrës

Përbërësit: - 1 pouletë e tërë- güggeligwürz Ngroheni furrën në 200 gradë.Vendosni pulën në një formë furre-rezistente, dab dhe sezoni mirë me güg...

Lexo më shumë
Fleischvögel

Zogjtë e mishit

Përbërësit: - 4 Plotli hollë viçi- 8 këste proshutë- 1 qepë, copëtuar imët- Mustardë- bimë të freskëta, copëtuar imët- karrota, prerë në shirita r...

Lexo më shumë
Gemüsepfanne

Perimesh

Përbërësit: - Perimet e ndryshme... feta nga zgjedhja juaj- disa vaj- Uji 2DL- përshëndetje- Härdöpflwürz- Schteekhuuspäffer Disa vaj, le në një t...

Lexo më shumë
Cookies

Biskota

Përbërësit: - 130g gjalpë- 45G Dishweave- 150g sheqer- 1 kripë tl- 1 vezë- 200g cubes çokollatë- miell 180g- ½ tl pluhur pjekje Llokoçis gjalpë de...

Lexo më shumë
Heisse Apfelschnitze

Hot Apple Snows

Përbërësit: - 2 mollë- Desserterwear Zhvishem mollë dhe prerë në copa.Sasi e vogël e shtresës së ëmbëlsuesit mbi snice mollë dhe jepni në mikroval...

Lexo më shumë
Stedy Pfeffersauce

Salcë e piperit seding

Përbërësit: - 3DL perime bouillon- 5 lugë gjalpë- 1 filxhan salcë kosi- 2 miell tbsp- 3 lugë schtechuususpfäffer- 1 lugë vështirësish Ngroheni gja...

Lexo më shumë
Vermicelle

Vermiclle

Përbërësit: - pure vermicelle- meringues- krem- Desserterwear Vendosni meringues në një pjatë, jepni pure vermicelle me një shtyp në të dhe me kre...

Lexo më shumë
Cervelatsalat

Sallatë koledhë

Përbërësit: - 4 cervelat, peeled, përgjysmuar dhe prerë- ½ speca të nxehtë, prerë në zare- 8 domate qershie, të përgjysmuar - 2 Mustard- 2 lugë bi...

Lexo më shumë
Chickenballs

Chickball

Përbërësit: - qepë të imët të copëtuar- vaj pak rapeseed- 1 fetë bukë nga dita e mëparshme- Bimët e freskëta të copëtuara- 500 g mish i grirë me ...

Lexo më shumë