GmüesGwürz

SKU: 13231

CHF 10.90
Shuma:
Menge:

Informacioni i produktit:

Kënaqësia është përzierja e duhur për supat dhe perimet e sezonit.

Gratsin, tofu dhe salads gjithashtu mund të kalitur me dëshirën lakmitar. Është gjithashtu i përshtatshëm për prodhimin e gjalpë barishte ose të përzier me ujë të nxehtë, ka një bouillon gjobë pa yndyrë.

Aplikimi - Disa shembuj:

Në mënyrë universale të aplikueshme, në vend të shpërndarjes ose bouillon. Gjithashtu i zbatueshëm në avullore.

Ndeshje me:

Bouillon, perime, bain perime, perime furrë dhe shumë më tepër.

Zutaten:

Gewürze und Kräuter (Knoblauch, Zwiebeln, Basilikum, Liebstöckl), Gemüse (Rüebli, Lauch, Sellerie), unjodiertes Speisesalz, Dextrose, Traubenzucker

 Durchschnittliche Nährwerte pro 100g
 Energie 461KJ / 110kcal
 Fett 0.8g
 -> davon ges. Fettsäuren  0.1g
 Kohlenhydrate    23.4g
 -> davon Zucker      10.9g
 Eiweiss        1.7g
 Salz  60.7g

Vip Set's

Könnte Dir auch schmecken

Zuletzt angeschaut