GüggeliGwürz

SKU: 13091

CHF 10.90
Shuma:
Menge:

Informacioni i produktit:

Përzierja e gjobës së güggeligwüß është pak më e butë se mishi, kështu e përkryer për të pulave të erëzave të tilla si pule, duck, trute ose patë.

Vetëm erëza të pastra dhe të zgjedhura që redukton përmbajtjen e kripës ... amplifikatorët e shijes janë të zhdukur plotësisht dhe Chrütli, i cili gjithashtu djeg.
Sipas testuesve tanë thjesht awesome.

Aplikimi - Disa shembuj:

Sasi e vogël në pulë, masazh diçka dhe rosto / skarë në skarë ose pan. Është pak më mirë se mishi ynë, bimët janë mjaft të mira dhe nuk mund të djegin edhe nëse pule është pak më e gjatë në skarë ose pan.

Ndeshje me:

Poulet, mish, krahë pule dhe shumë më tepër.

Zutaten:

Gewürze & Kräuter (Paprika, Curry, Zwiebeln, Macisblüte, Rosmarin, Nelken)
unjodiertes Speisesalz, Kartoffelstärke, Maltodextrin 

 Durchschnittliche Nährwerte pro 100g
 Energie 825KJ / 197kcal
 Fett 4.0g
 -> davon ges. Fettsäuren  0.6g
 Kohlenhydrate    35.5g
 -> davon Zucker      4.8g
 Eiweiss        4.3g
 Salz  48.3g

Vip Set's

Könnte Dir auch schmecken

Zuletzt angeschaut