ZnüniGwürz

SKU: 13011

CHF 6.55
Shuma:
Menge:
Informacioni i Produktit "Znünigwürz 65G mini spreader për flutur dhe për ne"

Kjo përzierje ishte e para në ministrinë e sheshit dhe sot tashmë në shumë skulläschli në rrugë, por edhe në tavolina gjithnjë e më shumë për të gjetur.

Përzierja e koordinuar e Znünigwütz është ideale për perimet, vezët ose bukën e thyer. Znünigwazen, por edhe ideale për soukat e erëzave ose salcat sallatë.
Në shpërndarës të vogël është e përshtatshme për të marrë larg.

Zutaten:

Gewürze (Kurkuma, Petersilie, Paprika,Majoran, Lorbeer), Speisesalz, Zwiebeln, Lauch, Sellerie, Knoblauch, Geschmacksverstärker: Mononatriumglutamat, Dextrose, Hefeextrakt

 Durchschnittliche Nährwerte pro 100g
 Energie 862KJ / 206kcal
 Fett 2.3g
 -> davon ges. Fettsäuren  1.1g
 Kohlenhydrate    36.4g
 -> davon Zucker      23.7g
 Eiweiss        9.2g
 Salz  50.9g

Vip Set's

Könnte Dir auch schmecken

Zuletzt angeschaut