Çanta kajsi

Përbërësit:

- 150g kajsi të buta (rreth 6/7 copa)
- Uji
- 1 pastë të pudrëve drejtkëndëshe
- Desserterwear
- 2 yolks vezë

Pritini kajsi në copa dhe të lirë nga cores.
Pastaj ziej butë në një tigan me ujë të vogël dhe sezon me siguri.

Rrinë nga rondels brumë dhe plotësoni gjysmën me kompostin e kajsisë, pastaj moulds në një gjysmëhënës, skajet e fund të lagur me ujë dhe të ngjeshur me një pirun.
Furçë me verdhë veze veze dhe piqni në rreth 200 ° gradë për 12-15 minuta derisa ata janë kafe të bukur të artë.

Ndoshta pluhuri me sheqer pluhur.

Lini një koment

Të gjitha komentet kontrollohen para botimit të tyre