Pushtim pastë pastë me pizza / makarona shalë

Përbërësit:

- 1 pastë puff
- Vaj ulliri
- Pizza / PastaGWürz
- guetzlausstecher

Me guetzlauschaucher prerë motive të ndryshme nga pastë puff dhe vendin në një fletë pjekje, e cila është e zënë me letër pjekje.
Përhapni brumë mjaft të imët me vajin e ullirit dhe sezonin me tela pizza / makarona.

Vendosni tabaka pjekje me figurat e pjekjes së puff në furrën e nxehur dhe piqni në 180 gradë, për rreth 10 minuta derisa pasta e pudre është ngjyrë kafe e artë.

Le të ftohtë dhe të gëzojnë.

 

Hinterlasse einen Kommentar

Alle Kommentare werden vor ihrer Veröffentlichung geprüft

Shop now

You can use this element to add a quote, content...