Direkt zum Inhalt

VERSANDKOSTENFREI AB 79.-

Casserole brokoli me Cube Bacon

Përbërësit:

- 1 brokoli, të përgatitur dhe të përbashkët në florets
- 250g patate, peeled dhe feta
- 1 qepë, copëtuar imët
-1 Gudha hudhër, copëtuar imët
- Cube Bacon
- 3DL plotësisht krem
- Qumësht 2DL
- 4 vezë
- Härdöpflwürz
- schtechuususpfäfer
- Chäsgwürz
- djathë fërkimi

Shkurtimisht blancs brokoli në ujë të vluar të kripur, pastaj shtrydh nën ujë të ftohtë.
Mix brokoli, feta patate, përzierje onions dhe hudhër me kubike proshutë dhe vend në një pjatë tavë.

Pastaj përzierje krem ​​të plotë, qumështin, vezët dhe erëzat, sezonin dhe vendin mbi perimet.

Së fundi, spërkatni me disa djathë dhe piqni në furrë të nxehur, në 170 ° diploma 50 minuta, ndoshta mbuloni me disa fletë alumini

Hinterlasse einen Kommentar

Alle Kommentare werden vor ihrer Veröffentlichung geprüft

Shop now

You can use this element to add a quote, content...