Biskota

Përbërësit:

- 130g gjalpë
- 45G Dishweave
- 150g sheqer
- 1 kripë tl
- 1 vezë
- 200g cubes çokollatë
- miell 180g
- ½ tl pluhur pjekje

Llokoçis gjalpë deri në formë spitzchen.
Shtimi i Dessertwood, sheqer, kripë, vezë dhe kube me çokollatë dhe llokoçis derisa turma është e ndritshme.
Së fundi, mielli me pluhur pjekje lehtë dhe me kujdes llokoçis nën brumë.
Tani shtoni masën me një lugë gjelle mbi një pjatë të mbuluar me letër pjekjeje.
(Kujdes: distanca e mjaftueshme midis cookies)!
Pastaj piqni në mes të sobës, në 175 ° gradë.

Lini një koment

Të gjitha komentet kontrollohen para botimit të tyre