Feta të para të patates

Përbërësit:

- 1kg patate
- disa ullinj ose vaj rapese
- Härdöpflwürz

Ngrohni furrën në 200Grad.
Pritini patatet në feta të barabarta (rreth 4mm të trasha) dhe përzierje në një tas me disa vaj.

Sezoni me bregdetin tonë të vështirë dhe vendin në një fletë pjekjeje.
Në furrë 35-40 minuta deri në ngjyrë kafe të artë, piqem nga të dyja anët.

Hinterlasse einen Kommentar

Alle Kommentare werden vor ihrer Veröffentlichung geprüft

Shop now

You can use this element to add a quote, content...