Zogjtë e mishit

Përbërësit:

- 4 Plotli hollë viçi
- 8 këste proshutë
- 1 qepë, copëtuar imët
- Mustardë
- bimë të freskëta, copëtuar imët
- karrota, prerë në shirita rreth 1cm trashë
- Gjalpë pjekjeje
- Mish
- Kripë
- Dokumentet Schteekhuus

Përzieni qepët dhe bimët në një tas.
Vendosni mishin në një pjatë, përhapeni me mustardë dhe mbuloni proshutë me 2 transhe.

Me 2-3 shirita karrota zënë dhe shtoni 2 teaspoons nga masa bimor qepë dhe përhapeni mirë.
Tani rrokullisni mishin me mbushjen dhe rregulloni atë me toothpicks.
Zogjtë e mishit në një salcë të pjekur, të mbuluar me nxehtësi të ulët, ziej për rreth 50-55 minuta.

Lini një koment

Të gjitha komentet kontrollohen para botimit të tyre