Xhepat e pjekjes së djathit

Përbërësit:

- 200G Priches proshutë të prerë në shirita
- ½ turi crème fraiche
- 100g djathë të integruar
- 1 pastë puff
- Dokumentet Schteekhuus
- Härdöpflwürz
- Raclette / FondueGwürz
- 1 vezë

Rrokullisni pasta të pjekur dhe prerë në sheshe të madhësisë së barabartë.

Për mbushjen; Mix proshutë, Crème Fraîche dhe sezonin me vështirësitë dhe Schtikhuususpfäfler, mbushni mbushjen me një lugë gjelle, në mes të shesheve të pjekjes së puff. Tani spërkatni pasta puff në buzë me një ujë të vogël dhe kolapsi se mbushja është e mbyllur mirë, me një pirun, modelet e bukura mund të bashkohen në buzë kur të lartë është shtypur në krye.

Vendos xhepat në një tabaka të pjekjes, përhapet me vezë dhe spërkatni me pak djathë.
Siç është e nevojshme, spërkatni mbi djathë disa raclette / fondewear dhe piqni në 200 ° gradë për 15-20 minuta.

Lini një koment

Të gjitha komentet kontrollohen para botimit të tyre