Patate të skuqura bukë focaccia

Përbërësit:

- Focacciabrot mbetur, nga dita e mëparshme
- Hudhra e ngrirë e Stedit
- Vaj ulliri

Fetë focaccia, rreth 1.5cm i trashë dhe shtrihet në një tabaka pjekjeje.
Mix hudhër me vaj të vogël ulliri dhe brenda feta bukë në të dy anët.

Piqni në një furrë të nxehur, në 200 gradë, rreth 12-15 minuta Crispy.
Pas gjysmës së kohës së pjekjes, duke kthyer patate të skuqura një herë.
Ose patate të skuqura tani mund të gëzojnë ose me një salcë të vogël kosi ose një salcë gjobë Dipp.

Hinterlasse einen Kommentar

Alle Kommentare werden vor ihrer Veröffentlichung geprüft

Shop now

You can use this element to add a quote, content...