Fondue

Përbërësit:

- 1 cake brumë raund
- 400g fondue
- 1 mollë e integruar
- Chäsgwürz
- Muscat

Derdhur:
- gjysma 1dl
- 1dl ëmbël më shumë
- 2 vezë

Vendoseni brumë në një pjatë qepëse dhe shpërtheni me një pirun.
Përzieni përzierjen e fondue me mollë dhe sezonin e integruar me erëza, pastaj përhapeni në brumë.

Për hedhjen, përzierjen e të gjithë përbërësve së bashku dhe të japin mbi përzierjen e djathit.
Shkrirja e shkumës në furrë, piqem në 180 ° gradë për 30-40 minuta (derisa ngjyra është e bukur kafe).

Në do të bashkangjitur përbërësit e mëtejshëm, të tilla si:
- Domate qershie
- proshutë
- Herbs
- Perimet

Lini një koment

Të gjitha komentet kontrollohen para botimit të tyre