Direkt me përmbajtjen

Libri falas për recetë nga 37 CHF - Transporti falas nga CHF 79

Hörnli gratin

Përbërësit:

- 300g hörnli
- 150G Bacon Cube
- Chives të ngrirë
- qepë të ngrira
- djathë pak fërkime

- 5 vezë
- qumësht 4dl
- Krem 3DL
- Härdöpflwürz
- güggeligwürz
- schtechuususpfäfer

Gatuaj makarona në ujë të kripur deri në këtë al dente.
Shënoj ujin dhe ikjen. Bëni një formë rezistente ndaj furrës gati.

Noodles, kubike proshutë, bimët dhe djathë përzierje në një tas mirë dhe shtoni në pjatën e casserole.
Për hedhjen, përzierjen e të gjithë përbërësve, sezonin me erëza dhe vendosni direkt mbi makarona në pjatën e pjekjes.

Piqni tavën rreth 50 minuta në 190 gradë.

Lini një koment

Të gjitha komentet kontrollohen para botimit të tyre