Brumë pizza me pizza / shalë makarona

Përbërësit:

- 500G miell të bardhë
- 2 kripë tl
- ½ maja zare
- 3 - Uji 3.5DL
- 2 lugë vaj ulliri
- 3 elpizza / pastagwürz

Mix miell, kripë dhe pizza / pasqyrë pasteg në një tas mirë.
Shpërndani maja në ujë të vakët dhe vendosni me vaj së bashku me miellin.
Tani formoni brumin në një top të butë.
Tani le brumë në një vend të ngrohtë për rreth 1-15 orë.

Pastaj përdorni për rrotullon bukë, pizza, baguette.

Hinterlasse einen Kommentar

Alle Kommentare werden vor ihrer Veröffentlichung geprüft

Shop now

You can use this element to add a quote, content...