Direkt me përmbajtjen

Libri falas për recetë nga 37 CHF - Transporti falas nga CHF 79

sallatë patate

Përbërësit:

750g patate në mënyrë të vendosur

Salcë:
- 3 tbsp Milder Mustardë
- 4 mayonezë
- 3 lugë vaj
- 3 uthull të verës së bardhë
- 2dl bouillon perimesh
- Mix të gjithë përbërësit

Me nevojën:

- qepë, copëtuar imët
- hudhër të hollë të prerë ose të shtrydhur
- Cube Bacon
- Härdöpflwürz
- schtechuususpfäfer
- Bimët e freskëta

Ziej patatet në një tigan derisa ata të jenë "të shkurtër" në frontin e butë.
Pastaj merrni patatet nga uji, zhvishem dhe fetë, direkt në salcën e sallatës së përfunduar.

Përzierja në frigorifer dhe shërbejeni të ftohtë, shtesë sipas nevojës me përbërësit e listuar.

Lini një koment

Të gjitha komentet kontrollohen para botimit të tyre