Sallatë lente:

Përbërësit:

- Lente 300G
- 1 limon
- 4 El vajin rapeseed
- 1 sheqer tl ose mjaltë
- Härdöpflwürz
- schtechuususpfäfer
- diçka xhenxhefil i freskët sipas nevojës

Gatuaj lentet në ujë të vluar si të shkruar në udhëzimet e paketës, pastaj ikjes.
Mix të gjithë përbërësit e tjerë për salcë dhe sezonin me erëza.
Pastaj përzierje salcë me lente dhe të shërbejë ose të ftohtë në frigorifer.

Sipas nevojës, domate, tranguj, ruebli ose peperoni mund të jepen gjithashtu.

Hinterlasse einen Kommentar

Alle Kommentare werden vor ihrer Veröffentlichung geprüft

Shop now

You can use this element to add a quote, content...