patate të pjekura

Përbërësit:

- 1 kg patate në mënyrë të vendosur
- 2 lugë vaj ulliri
- 5 stile rozmarike
- Härdöpflwürz
- Dokumentet Schteekhuus

Lani patatet dhe lagni ato dhe vendosni me rozmarinë në një tas.
Vendosni vajin e ullirit dhe erëzat dhe përzieni mirë.

Vendosni gjithçka në një tabaka të përgatitur për pjekje, dhe piqni në një furrë të nxehur në 200 ° gradë, 20 minuta deri në ngjyrë kafe të artë dhe të freskët.

Hinterlasse einen Kommentar

Alle Kommentare werden vor ihrer Veröffentlichung geprüft

Shop now

You can use this element to add a quote, content...