Balls Quark

Përbërësit:

- miell 300g
- ½ tbsp kripë
- 2 lugë sheqer
- 70G gjalpë të butë
- 1dl qumësht i vakët
- 1 vezë
- Desserterwear

Vendos miellin në një tas dhe përzierje me kripë dhe sheqer.
Shtoni gjalpë të butë, si dhe maja e tretur në qumësht.

Gninisht lehtë përbërësit me njëri-tjetrin, shtoni vezën dhe tani formoni brumin në një top të bukur dhe të zhdërvjellët.

Mbuloni brumin, lini në një vend të ngrohtë dhe le të rritet dyfishi.
Tani formoni brumë, topa individuale, të cilat kanë përafërsisht një diametër prej 2.5cm. Në një fryer ose një nxehtësi të naftës në 160 gradë dhe +/- 4 minuta ngrijë kafe të artë.

Merrni topat nga yndyra dhe kontaktoni direkt në pallton ëmbëlsirë.
Jo vetëm një kënaqësi për kohën e karnavaleve!

Lini një koment

Të gjitha komentet kontrollohen para botimit të tyre