Salcë e piperit seding

Përbërësit:

  • 3dl perime bouillon
  • 5 lugë gjalpë
  • 1 turi i salcë kosi
  • 2 miell tbsp
  • 3 tbsp
  • 1 lugë hardshot

Ngroheni gjalpë në një tigan dhe djersën me schtechuuspfäfer. Shto bouillon dhe ziej për 5 minuta, pastaj shtoni krem ​​kosi dhe miell dhe llokoçis me një brace lëkundëse derisa të krijohet një salcë e butë.

Në varësi të nevojave tuaja, salcë ende e kripur me hardshotweed ose për të intensifikuar shijen, pak schtechuuspfäffer.

 

 

Lini një koment

Të gjitha komentet kontrollohen para botimit të tyre