Salcë e piperit seding

Përbërësit:

- 3DL perime bouillon
- 5 lugë gjalpë
- 1 filxhan salcë kosi
- 2 miell tbsp
- 3 lugë schtechuususpfäffer
- 1 lugë vështirësish

Ngroheni gjalpë në një tigan dhe djersën me schtechuuspfäfer. Shto bouillon dhe ziej për 5 minuta, pastaj shtoni krem ​​kosi dhe miell dhe llokoçis me një brace lëkundëse derisa të krijohet një salcë e butë.

Në varësi të nevojave tuaja, salcë ende e kripur me hardshotweed ose për të intensifikuar shijen, pak schtechuuspfäffer.

Hinterlasse einen Kommentar

Alle Kommentare werden vor ihrer Veröffentlichung geprüft

Shop now

You can use this element to add a quote, content...