Direkt zum Inhalt

VERSANDKOSTENFREI AB 79.-

Spaetzli i pjekur

Përbërës:

- 500g miell
- 4 Vezë
- 1 Majë E HärdöpfelGwürz
- 4 dl ujë
- Qepë të skuqura
- Djathë i grirë

Mix miell, vezë dhe hard-döpfelgwürz së bashku dhe llokoçis me ujë Në Një spätzliteig qetë. Lëreni brumin të pushojë për rreth 30 minuta derisa të hedhë flluska të bukura.
Pastaj copëtoni brumin në ujin e valë në pjesë.

Sapo spaetzli noton në sipërfaqe, ato mund të nxirren nga uji me një mistri shkumë. Vendoseni spätzli në një enë pjekje dhe spërkatni me qepët e skuqura dhe djathin.

Piqeni në furrë në 180 gradë, 15 minuta.

Hinterlasse einen Kommentar

Alle Kommentare werden vor ihrer Veröffentlichung geprüft

Shop now

You can use this element to add a quote, content...