Direkt zum Inhalt

VERSANDKOSTENFREI AB 79.-

Tortë vanilje me pallto ëmbëlsirë

Përbërësit:

- 2 teaspoons sode buke
- Gjalpë të butë 150g
- 3 vezë
- miell 200g
- Qumësht 2DL
- 3 lugë dezertweg
- qershi të freskëta

Llokoçis pluhur pjekje, gjalpë dhe vezë në një masë të shkumëzuar dhe të japin një vezë pas tjetrës dhe përzierje me të.
Shtoni miellin, qumështin dhe ëmbëlsirën dhe përzieni në një masë të qetë.
Kush dëshiron, gjithashtu mund të japë fruta të freskëta në brumë.

Plotësoni brumin në një myk tortë dhe piqni në 180 ° gradë rreth 35-40 minuta, ndoshta mbuloni tortën.

Hinterlasse einen Kommentar

Alle Kommentare werden vor ihrer Veröffentlichung geprüft

Shop now

You can use this element to add a quote, content...