FleischGwürz

SKU: 131131

CHF 9.80
Shuma:
Menge:

Informacioni i produktit:

Në dispozicion për më shumë se 30 vjet në kasapët. "S'metzgerwück" në paketimin e ri. Monedha e mishit është një përzierje e balancuar e erëzave për mishin e mishit. Me steaks komode të mishit, shiritat e feta ose të pjekura të pazgjidhura. Monedha jonë e mishit është gjithashtu ideale për përdorim si bazë e marinadave ose shijes së salcave.

Aplikimi - Disa shembuj:

Mirë për Güggeli, viçi, mish derri dhe viçi, me copa më të mëdha të mishit, rekomandohet se sezoni mishin.

Ndeshje me:

Mish, mish, mish derri, trutt, pulë, Barbecue dhe shumë më tepër.

Zutaten:

Gewürze & Kräuter (Paprika, Macisblüte, Liebstöckel, Rosmarin, Thymian), unjodiertes Speisesalz, Mononatriumglutamat, Maltodextrin, Dextrose, Gemüse (Lauch, Sellerie, Karotten)

 Durchschnittliche Nährwerte pro 100g
 Energie 677KJ / 162kcal
 Fett 2.1g
 -> davon ges. Fettsäuren  0.8g
 Kohlenhydrate    27.7g
 -> davon Zucker      10.4g
 Eiweiss        9.6g
 Salz  58.5g

Vip Set's

Könnte Dir auch schmecken

Zuletzt angeschaut