BBQ - Rub

FG icon

SKU: 19151

CHF 10.90
Menge:

Informacioni i produktit:

Stedy BBQ fshij spice pluhur, çdo gjë në të atë që duhet për të përkryer përgatitur derri tërhequr.
Me një bilbil të ftohtë për mprehtësinë e duhur, me më pak kripë për të marinuar mishin e thatë.

Aplikimi - Disa shembuj:

Rub vjen në mënyrë të përkryer kur pjesët e mishit në përzierjen e erëzave lejohen të pushojnë për 4 deri në 24 orë, duke tërhequr edhe shijet dhe shija është optimale e dobishme. Rubs janë përzierjet e erëzave të zgjedhjes për të gjithë dashamirët e tiganisjes.

Nëse një mish derri ose derri i tërhequr - me spice me fërkim, mishi bëhet një mashtrim i kuzhinës.

Ndeshje me:

BBQ fshij, fletët e spirancës, spirancë me alternativë, fshij për BBQ, fshij, marinadë të thatë, kripë tymi, derdhur derri.

Zutaten:

Paprika, Rauchsalz, Rohrzucker, unjodiertes Speisesalz, Geschmackverstärker: Mononatriumglutamat, Knoblauch, Zwiebel, Chilli, Pfeffer, Majoran, Liebstockblätter

 Durchschnittliche Nährwerte pro 100g
 Energie 992KJ / 238kcal
 Fett 4.0g
 -> davon ges. Fettsäuren  0.7g
 Kohlenhydrate    36.0g
 -> davon Zucker      17.0g
 Eiweiss        7.7g
 Salz  19.9g

Vip Set's

Könnte Dir auch schmecken

Zuletzt angeschaut