Bratensauce

SKU: 2904

CHF 16.35
Shuma:
Menge:

Informacioni i produktit:

Shija e hollë e mishit të salcës së pjekur përshtatet mrekullisht për të gjitha enët ku mishi luan një rol

Në një pjatë të mirë, salcë e drejtë nuk duhet të mungojë. Saucis seding në formë të menjëhershme janë jashtëzakonisht të thjeshta në përgatitje dhe ofertë, për shembull, zare avantazhin që ata janë të lirshëm të dozuar.

Aplikimi - Disa shembuj:

Bratwurst me Rösti dhe natyrisht shumë viçi dhe derri-prag. Si dhe djathë mishi, oriz dhe makarona të ndryshme.

Shto 70-090 g pluhur në 1 litër ujë dhe të sjellë në një çiban për 5-8 minuta në atë kohë.

Ndeshje me:

Salcë për të mish, salcë rosto, hani, dashamirët e mishit dhe shumë më tepër.

Zutaten:

Maisstärke, Kochsalz unjodiert, Dextrose (Mais), Reismehl (glutenfrei), Geschmackverstärker: Mononatriumglutamat, Tomatenpulver, Paprikapulver, Würze (Mais), Zucker, Rapsöl, Aromen, Gewürze (Zwiebeln, Knoblauch, Nelken), Rindfleischextrakt, Farbstoff: Zuckerkulör, Randensaftpulver, Verdickungsmittel: Xanthan, Säuerungsmittel: Zitronensäure, Trennmittel: Siliziumdioxid

 Durchschnittliche Nährwerte pro 100g
 Energie 1250KJ / 295kcal
 Fett 3.0g
 -> davon ges. Fettsäuren  0.1g
 Kohlenhydrate    56.7g
 -> davon Zucker      0.1g
 Eiweiss        10.3g
 Salz  22.8g

Vip Set's

Könnte Dir auch schmecken

Zuletzt angeschaut