Kerri

Sku: 19512

CHF 10.90
sasi:

Përbërësit:

Koriandër, shafran i Indisë, kopër, kripë ngrënie, tërfili i bockshorn, caraway, chillies

 Vlerat mesatare ushqyese për 100g
 energji 1257kj / 300kcal
 I trashë 13.6g
 -> ges. Acidet yndyrore 1.3g
 karbohidrate 31.0g
 -> sheqer i tij 27.3g
 Proteinë 10.9g
 Kripë 1.8g

Informacioni i produktit:

Curry është një nga përzierjet më të famshme të erëzave në mbarë botën dhe shumë të shkathët. Curry ynë është i butë në shije dhe për dashamirët e kerry të domosdoshme.

Aplikimi - Disa shembuj:

Classics janë kerri Thai ose kerri indian.

Curry në një bold pak i vendosur pak është shpalosur aroma e tij më të mirë, pastaj pastaj shtoni lëngun. Mos lejoni që yndyra të jetë e nxehtë për kerri për të djegur dhe bëhet e hidhur.

Ndeshje me:

Curry Mix, kerri nga India, salcë kerri, kerrywurst, curry risotto, kerri më të butë.

Vip Set's

Mund të shijojë edhe