Currysauce

SKU: 2905

CHF 16.35
Shuma:
Menge:

Informacioni i produktit:

Currysauce është ideale për riz casimir dhe perime të të gjitha llojeve.
Gjithashtu për oriz dhe makarona shije salcë kerri exquisitely, të gjithë zgjuar është grabby ose lulelakër.

Në një pjatë të mirë, salcë e drejtë nuk duhet të mungojë. Saucis seding në formë të menjëhershme janë jashtëzakonisht të thjeshta në përgatitje dhe ofertë, për shembull, zare avantazhin që ata janë të lirshëm të dozuar.

Aplikimi - Disa shembuj:

Shto pluhur 70-90g në 1 litër ujë dhe nxitje, të sjellë në një çiban për 5-8 minuta.

Ndeshje me:

Perimet e të gjitha llojeve,Riz casimir,Asparagus, lulelakër dhe shumë më tepër.

Zutaten:

Maisstärke, Kochsalz unjodiert, Dextrose (Mais), Reismehl (glutenfrei), Geschmackverstärker: Mononatriumglutamat, Rahmfettpulver, Würze (Mais), Currypulver, Rapsöl, Kurkuma, Gewürze (Zwiebeln, Knoblauch), Cayennepfeffer, Verdickungsmittel: Xanthan, Säuerungsmittel: Zitronensäure, Trennmittel: Siliziumdioxid

 Durchschnittliche Nährwerte pro 100g
 Energie 1185KJ / 280kcal
 Fett 3.3g
 -> davon ges. Fettsäuren  0.1g
 Kohlenhydrate    41.4g
 -> davon Zucker      0.1g
 Eiweiss        7.8g
 Salz  8.6g

Vip Set's

Könnte Dir auch schmecken

Zuletzt angeschaut