Italienische Kräutermischung

SKU: 12901

CHF 6.55
Shuma:
Menge:

Informacioni i produktit:

Vetëm e drejtë për italianën e Cucinës! Qoftë në pizza, në domate Mozzarella, sallatë ose mbi makarona.
Përzierje e freskët italiane bimore, e ngrirë, pa u rrënuar për përdorim të lehtë të shijshëm - si të freskët.
"Chuchi Chrütli" janë të korrur fllad, të përpunuara menjëherë dhe të dërgohen përmes një tuneli me -190 ° C, në të cilën barishte është i privuar nga lëngu. Megjithatë, shija dhe ngjyra e bukur mbeten të ruajtura dhe për këtë arsye ka shije si është e freskët sa më shpejt që lagështia të vijë përsëri.

Bimët e ngrirë të thata, si dhe përzierjet bimore të bimëve të sallatës, bimët e quarkut dhe bimët italiane janë ideale për ushqimin e gatuar dhe të papjekur dhe salcat, për sallatë.
Për shkak të prodhimit të butë ata janë veçanërisht intensive në shije.

Aplikimi - Disa shembuj:

Dozimi ekonomik si me bimët e freskëta.
Mbylle menjëherë pas përdorimit, në mënyrë që aroma të qëndrojë me herbs.
Ideal për supave, salcat, në gjalpë barishte, mbi salads, për ushqim ujdisje, erëza krijuese e mishit, peshkut, perimeve.

Ndeshje me:

Soups, salcat, në gjalpë barishte, sallatë, ushqim ujdisje, mish, peshk, perime dhe shumë më tepër.

Zutaten:

Zwiebeln, Basilikum, Knoblauch, Majoran, Petersilie, Rosmarin, Oregano

 Durchschnittliche Nährwerte pro 100g
 Energie 1135KJ / 271kcal
 Fett 3.4g
 -> davon ges. Fettsäuren  0.7g
 Kohlenhydrate    44.3g
 -> davon Zucker      32.6g
 Eiweiss        14.0g
 Salz  0.2g

Vip Set's

Könnte Dir auch schmecken

Zuletzt angeschaut