Marinadë knobli

Sku: 51111

CHF 9.90
Shuma:
sasi:

Përbërësit:

Vaji i rapës, uji, kripa e tryezës (e padrejtë), hudhra, kerri, qepë, glukozë, verë e bardhë, mjaltë bletësh, mustardë

 Vlerat mesatare ushqyese për 100g
 energji 1480KJ / 353KCAL
 I trashë 26.0g
 -> ges. Acidet yndyrore 2.4g
 karbohidrate 26.0g
 -> sheqer i tij 18.0g
 Proteinë 2.6g
 Kripë 10.0g

Informacioni i produktit:

Më së miri për të gjithë tifozët e hudhër.

Mbi 12% pluhur hudhër më të mirë sigurojnë prekjen tipike.
Sensational për të marrë frymë Dipp & Sallatë salcat shije ekstravagante hudhër.

Mbaruar Marinades për të gjithë mishin dhe shpendët.

Aplikimi më i lehtë për pan, furrë, ose Barbecue.
Të gjithë marinadat janë plotësisht të lirë nga vaj palme dhe janë bërë me përbërës të pastër.
Pa pajisje të preservatives, pa agjentë trashje dhe pa numra.

Aplikimi - Disa shembuj:

Linn mish i hollë, marino copa më të mëdha nga rreth 400g në prag të prag, kështu që marinada mund të lëvizë mirë.
Pastaj rosto direkt në skarë, në tigan ose furrë në temperaturë normale.
Shuma shtesë për kilogram mish rreth 70 gram marinadë

Meqenëse ky marinadë është ruajtur natyrshëm me mjaltin e bletëve, lehtë mund të ruhen të papunuara, Zuetzort përdoret në vajin më të mirë të rapeseed.
Bee mjaltë, si dhe vaj rapeseed do të "vështirë" në ftohje, duke e vënë marinadën direkt në erëza. :-)

Ndeshje me:

Vaj përdhunim, ujë, kripur (unmediment), hudhër, kerri, qepë, sheqer rrushi,
Verë e bardhë, bee mjaltë, mustardë.

Përmban: hudhra me sulfite natyrore, selino dhe mustardë.

Vip Set's

Mund të shijojë edhe