OchsenBouillon

SKU: 29024

CHF 24.00
Shuma:
Menge:
Informacioni i produktit "ochsenbouillon 500g ende mund të finer në shije"

Ochsenbouillon gjobë me fraksionin e lartë të mishit është ideal
Për përgatitjen e supave dhe salcave dhe është e domosdoshme për Chinoise fondue.

Bouillons rëndë seding në formën e paste janë jashtëzakonisht të thjeshta në përgatitjen
Dhe, për shembull, ofroni avantazhin mbi zare për t'ju lejuar të jeni lirshëm të dozuar.

aplikacion
Vlen për litër ujë rreth 1 lugë çaji bouillon dhe të gatshëm për të pirë.

Zutaten:

Gewürze, Kochesalz, Mononatriumglutamat, Würzepaste Soja, Rindsfett, Rindfleischextrakt, Zucker, Hefeextrakt, Aromen, Maltodextrin, Dinatriuminosiant, Säuerungsmittel

 Durchschnittliche Nährwerte pro 100g
 Energie 840KJ / 200kcal
 Fett 7.3g
 -> davon ges. Fettsäuren  0.1g
 Kohlenhydrate    13.8g
 -> davon Zucker      0.1g
 Eiweiss        19.8g
 Salz  51.9g

Vip Set's

Könnte Dir auch schmecken

Zuletzt angeschaut